انواع ماهیان خاویاری
تاریخ ثبت: 1 ماه پیش

ماهیان خاویاری در زبان شیرین فارسی به نام «تاس ماهیان» و در جوامع بین‌المللی با نام «استورژن» (Sturgeon) شناخته می‌شوند. خاویار نیز بسته به اینکه از کدام نوع ماهی خاویاری گرفته شود، به سه نوع اصلی تقسیم می‌شود که هرکدام از آنها دارای کیفیت مخصوص به خود است. در ادامه با سه نوع اصلی خاویارها آشنا می‌شویم:
۱. بلوگا

طول ماهی خاویاری بلوگا تا ۶ متر می‌رسد و می‌تواند وزنی بیش از ۱ تن نیز داشته باشد. بیشترین مقدار خاویار از این نوع ماهی گرفته می‌شود. رنگ آن از خاکستری تا مشکی متغیر است.
۲. آسترا

میانگین طول و وزن این دسته از ماهیان خاویاری به ترتیب حدود ۲ متر و ۲۰۰ کیلوگرم است. تخم این نوع ماهی، رنگی بین زیتونی مایل به خاکستری تا قهوه‌ای تیره دارد. خاویار آسترا از خوش‌طعم‌ترین انواع خاویار در دنیا به حساب می‌آید.
۳. سوروگا و بری

از نظر اندازه کوچک‌تر از دو مورد قبلی است و طعم نمکین‌تری نیز دارد. از دو نوع قبلی ارزان‌تر است و طیف رنگی آن از خاکستری روشن تا مشکی متغیر است.

1. امکان سفارش ماهی در همه روز های هفته وجود دارد ولی.

2. در صورت وجود شکل در بسته های ارسالی از قبیل فساد ماهی.

3. هنگام ثبت سفارش اطلاعات شخصی را به دقت وارد کنید.

 

ایران فیش مرجع خرید ماهی و آبزیان حلال از خلیج فارس میباشد که توانسته قدم بزرگی در راستای فرهنگ سازی و اصلاح سبد غذایی خانوار ایرانی با استفاده از آبزیان جهت بالا بردن امگا 3 و کسب پروتئین مناسب بردارد.

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

آدرس : استان هرمزگان .بندر جاسک . خیابان امام خمینی.

کد پستی : ۷۹۴۸۱۹۸۱۵۴

شماره تماس: