صید میگو
تاریخ ثبت: 1 ماه پیش

فصل صید میگو در هرمزگان هرساله از اواسط مهر(اکتبر) آغاز می‌شود و به مدت 40 روز ادامه دارد. مناطق محل صید میگو در هرمزگان یکی غرب جزیره "هرمز" تا منطقه طولای قشم و دیگری منطقه میان "سیرگ" تا جزیره "هرمز" است که سالانه حدود یک هزار و 600 تن میگو از آن گرفته می شود. امسال برای نخستین بار اما قبل از آغاز صید این آبزی، طرح "دریابست" به مدت 10 روز از یکم تا دهم مهرماه در آب‌های هرمزگان به اجرا درآمد. در قالب این طرح نیروی دریایی ارتش، سپاه و دریابانی هرمزگان نظارت داشتند تا صیادان در این مدت اقدام به صید نکنند. هرمزگان با صید سالانه بیش از 240 هزار تن آبزی رتبه نخست صید ساحلی در کشور را در اختیار دارد.  چهار هزار و 200 فروند شناور مجاز و 30 هزار نفر صیاد در هرمزگان مشغول به‌کار صید و صیادی هستند و این استان با اختصاص حدود 40 درصد از صید آب‌های جنوب کشور، یکی از مهمترین قطبهای صید و صیادی کشور است.

در کنار صید مجاز اما بازار صید غیرمجاز نیز در این منطقه داغ است؛ طبق آمار شیلات هرمزگان، در حال حاضر بیش از پنج هزار فروند شناور غیر مجاز در نوار ساحلی استان صید می‌کنند و این در حالی که تعداد قایق‌های صیادی مجاز در این منطقه 4 هزار و 300 فروند است

1. امکان سفارش ماهی در همه روز های هفته وجود دارد ولی.

2. در صورت وجود شکل در بسته های ارسالی از قبیل فساد ماهی.

3. هنگام ثبت سفارش اطلاعات شخصی را به دقت وارد کنید.

 

ایران فیش مرجع خرید ماهی و آبزیان حلال از خلیج فارس میباشد که توانسته قدم بزرگی در راستای فرهنگ سازی و اصلاح سبد غذایی خانوار ایرانی با استفاده از آبزیان جهت بالا بردن امگا 3 و کسب پروتئین مناسب بردارد.

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

آدرس : استان هرمزگان .بندر جاسک . خیابان امام خمینی.

کد پستی : ۷۹۴۸۱۹۸۱۵۴

شماره تماس: