ماهی ساردین

محصول جدید

ماهی ساردین به دلیل دارا بودن میزان بالای روی، سلنیوم و پتاسیم و ویتامین B12 در میان افرادی که به سلامتی خود اهمیت می دهند طرفداران بسیار زیادی دارد. گوشت این ماهی بسیار طعم لذیذی دارد که مناسب کباب کردن می باشد.

جزییات بیشتر

27,500 تومان

- +

 
توضیحات محصول

نام ماهی ساردین

نام انگلیسی: Sadrdine, herrings, shade

نام بومی: عومه، حشینه، مومغ، و گورخ

 

ماهی ساردین به دلیل دارا بودن میزان بالای روی، سلنیوم و پتاسیم و ویتامین B12 در میان افرادی که به سلامتی خود اهمیت می دهند طرفداران بسیار زیادی دارد. گوشت این ماهی بسیار طعم لذیذی دارد که مناسب کباب کردن می باشد.

 

مدل های پاک کردن و میزان دور ریز:

  •          از وزن محصول پس از پاک کردن به میزان دور ریز محصول کم می شود.

 

پاک شده:شکم آن را تمیز می کنیم، قسمت های روده و دور ریز آن را خارج می کنیم و پولک و باله آن را می زنیم. سر و دم آن را نگه می داریم.

میزان دور ریز مدل پاک شده: 25 درصد

 

روش های پخت:

گوشت این ماهی دارای طعم لذیذی می باشد. این ماهی برای سرخ کردن، قلیه ماهی و کبابی مناسب می باشد.

 

ارزش غذایی:

ماهی ساردین از خواص بالایی برخوردار است، ماهی ساردین به دلیل دارا بودن میزان بالای روی، سلنیوم و پتاسیم و ویتامین B12 در تقویت باروری مناسب می باشد. یکی از مهمترین خواص آن شامل حفظ سطح قند خون می باشد که سلامت بیماران دیابتی را تا حدودی بهبود می بخشد. همچنین با مصرف این ماهی پر خاصیت به سلامت روانی، کاهش التهاب، جلوگیری از بیماری های قلبی و کاهش وزن کمک کرده ایم. این تنها بخشی از مزایای مصرف ماهی لذیذ ساردین بود از دیگر فواید سلامتی ماهی ساردین به ارائه مواد معدنی و ویتامین ها به بدن، می شود نام برد که موجب تقویت پوست، تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش خطر دژنراسیون ماکولا می شود.

 

مشخصات کلی ماهی ساردین:

ساردین ماهیان دارای بدنی دوکی شکل و فشرده هستند، آن ها همچنین دارای زره پولکی می باشند که دارای ۳۲ تا ۳۴ عدد فلس می‌باشد، رنگ بدن در پشت سبز – آبی، پهلوها نقره‌ای، باله دمی زردکمرنگ و سایر باله‌ها روشن می‌باشد.

ساردین ماهیان در مناطق گرمسیری 70 درجه شمالی تا 60 درجه جنوبی یافت می شوند. ساکن آبهای ساحلی سطحی می باشند. به صورت گله ای و دسته ای شنا می کنند.

26 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: